Mekanlarınızda Beton Dokular Kullanmanın 6 Yolu


İç mekan ve obje tasarımındaki endüstriyel tarz uzun zamandır var ve trendi belirlemeye devam ediyor. Bu stile dahil olmanın en kolay yollarından biri, farklı beton malzeme ve dokuların kullanılmasıdır. Geliştirilmiş birçok basit ama yenilikçi beton yüzey var, bu da birçok tasarımcının onu beklenmedik ve alışılmadık şekillerde kullandığı anlamına geliyor. Esnekliği, sağlamlığı, dayanıklılığı, doku ve renkleri birleştirme yeteneği nedeniyle, beton kaplamalar her projede kullanılabilir.


Dekoratif amaçlı beton kaplama modaya uygun bir kaplama olmasına rağmen, beton insanlık tarihi kadar eskidir. Gelişmeyi durdurmayan bir teknolojidir. Her gün daha iyi mekanik özelliklere sahip ve onu karakterize eden düşük maliyeti kaybetmeden daha çok yönlü bir malzeme olma yolundadır.

Yine de yıllarca zemin kaplaması olarak kullanımı mağazalar, endüstriyel binalar ve spor tesisleri ile sınırlıydı. Ekonomik ve az bakım gerektiren bir seçenek olmasına rağmen, ham ve çekici olmayan görünümü, uygulamasını sınırlandırdı.

Beton Dokuların Şimdiye Kadarki Yolculuğu

Beton yüzey kaplama, insanlığın çok önemli bir parçasıdır. 20. yüzyıl boyunca hammaddeye sanatsal değer katmak için çeşitli projeler yapıldı. Sanatçılar, mimarlar ve tasarımcılar kendilerini, sanatsal parçalar elde etmek için onu incelemeye ve görünümünü değiştirmeye adadılar. Sonuç olarak, kaba görünümünü değiştirmek ve modern ve sofistike yüzeyler üretmek için yeni yaklaşımlar ve işlemler aranmıştır.

Bu teknikle havalimanları, ticaret, eğitim ve sağlık merkezleri gibi trafiğin yoğun olduğu mekanların yapımında ve tadilatında sıklıkla talep edilen mükemmel ve dayanıklı yüzeyler elde edilmektedir. Ancak konut ortamlarında giderek artan bir şekilde dekoratif zeminler olarak kullanılmaktadırlar.

Minimalist ve endüstriyel tarzlar, modern dekorasyon için revaçtadır. Beton yüzey kaplaması için ideal çerçevedir. Pürüzsüz ve parlak görünümü mermer hissi verir. Ancak kesintisiz olması, zorlu alanlarda ve dış mekanlarda yoğun trafiğe dayanabilmesi ve fiyatı daha düşük olması avantajına sahiptir.

Mekanınızda beton bir yüzey elde etmek istiyorsanız, mekanınıza beton dokular eklemenin farklı yolları vardır.

Alanınızda Beton Dokular Kullanmanın 6 Yolu

1. Beton Masalar

Beton ile düzgün ve kesintisiz yüzeyler elde edebilirsiniz; Beton kaplamalar, her tür masa yüzeyini kaplamaya uygundur.. Modern bir görünüm için mat, saten veya parlak bir yüzey olarak uygulanabilir. Beton görünümlü bir masa üstü elde etmenin uygun maliyetli bir yolu, Concretta kullanmaktır. Concretta, MDF veya laminat üzerine  elle uygulanan bir beton kaplamadır. Betondan çok daha hafif ve daha modern bir yüzey elde edebilirsiniz.


2. Farklı Beton Objeler Yaratın

Concretta, her formu alabildiğinden, objelere rustik endüstriyel görünüm verir. Betonun gücü ve sertliği, bu elementin hem iç hem de dış mekanla bütünleşmesini sağlar.

3. Duvarınızı Bir Özellik Yapın

Beton kaplama sistemi kullanarak, duvarlarınızda çeşitli beton dokular oluşturabilirsiniz. Çeşitli dokulardan bazıları, kaba bir doku oluşturmak için elle taranır, cilalanır veya bir püskürtme tabancasıyla püskürtülür.


4. Beton Aydınlatma

Betonun çok yönlülüğü ve işlenebilirliğinin avantajı sayesinde, tasarımcılar aydınlatma sektörü için her türden farklı tasarımlar oluşturarak bundan yararlanmıştır. Nesneye eğlenceli, taze ve neşeli bir karakter veren parlak ve flüoresan renklerle bile sarkıt lambalar, masa lambaları ve duvar aplikleri kaplanabilir.


5. Sorunsuz Çalışma Yüzeyleri

Pürüzsüz beton yüzeyler, mekanlarınızda temizliği kolaylaştırır. Çalışma masalarında, resepsiyon masalarında, duvarlarda ve zeminlerde beton yüzeylere sahip olabilirsiniz.


6. Beton Lavabolar

Güzel bir lavabo banyonuzun görünümünü değiştirebilir. Banyonuzda benzersiz bir görünüş için beton lavabo kullanabilirsiniz.

CONCRETTA DESİGN

Duvar & Zemin Kaplamaları

CONCRETTA PANEL 

Beton Panel

CONCRETTA OXİDO

Pas Serisi

CONCRETTA ULTİMA

Endüstriyel  Zemin Kaplamaları

Mobirise web page creator - Find more